Kurz „SM Systém výhřez PLOTÉNKY“

Kurz SM Systém výhřez disku není jen pro klienty s touto diagnózou, ale je určen pro všechny, co mají bolesti zad a nejen ty. Je určen i pro klienty co mají např.: degenerativní změny páteře(spondylolistéza, spondylolisté-za, spinální stenóza); lumbago s ischiasem; bolest v krční,hrudní a bederní páteři a v případě i s přenese-nou bolesti do dolních či horních končetin; artróza; závrať; bolest hlavy; chronické migrény; bolesti pro-pagující do dolních i horních končetin.

Tento kurz nenahrazuje individuální léčbu a slouží jako doplněk k individuální léčbě nebo jako informační kurz, jak lze touto metodou pracovat při problémech s bolestmi zad.

V případě zájmu u zmíněných diagnóz, zprostředkováváme i odborné konzultace s lékaři v rehabilitačním centru Smíšek. Více na telefonu 777 755 192.

Jak bude probíhat kurz „Výhřez disku“

Kurz výhřez disku je určen pro klienty, kteří chtějí prohloubit znalosti SM Systému jak o cvičební stránku, tak aby i pochopili, jaké jsou jejích rizikové faktory každodenního života při bolestech zad a výhřezu disku. Pochopili, jak jim může SPS pomoci a jakou formou můžeme jejich problém řešit. Bude zde vysvět-lení principů metody SPS a jejich aplikaci při cvičení.

Ve skupině bude kladen důraz na cviky tak, aby byly přizpůsobené možnostem cvičence. Bude se postu-povat pomalu a důkladně tak, aby jste se dobře naučili každý cvik, a věděli co je špatné a co je dobré provádění cviků a vyvarovali se zdravotním komplikacím, které můžou vznikat špatným cvičením.

Plán kurzu „Výhřez disku“

Cílem kurzu výhřez disku je naučit se cviky SM Systému (Spirální Stabilizace). Prvních 10-12 týdnů se budeme učit a prohlubovat 6 základních cviků a jejich důležité podvarianty, abychom uvolnili svaly které mají tendenci k napěti a můžou způsobovat bolesti bederní a krční páteře. Budeme zároveň posilovat svaly které mají tendenci k ochabování.

Dalších 8týdnů po kvalitním zvládnutí základních cviků, se naučíme v kurzu „Výhřez disku“, zbylých 5 cviků, které jsou důležité pro správnou a regenerační chůzi, která je pro tělo a zlepšení zdravotního sta-vu velmi důležitá