Skupinové cvičení pro seniory

Skupinové cvičení SM Systém pro seniory je cvičení dle MUDr. Richarda Smíška přizpůsobené starší generaci a její pohybovému omezení. Cvičení má víc jak 35 let klinických zkušeností u pacientů s zdravotními problémy jako je bolesti zad, výhřez ploténky, artróza kyčelního kloubu, skolióza, nestabilní chůze,...

,... Cvičení SM Systém je jednoduché cvičení s elastickým lanem, které zvládne každý. Pokud zvládnete chodit, zvládnete i cvičit, protože všechny cviky vychází z pohybů chůze a její nenáročnosti. Cvičení je vhodné pro seniory od 60 let do 110let. Lano má maximální zatížení 1-2kg. Cvičí se na židličce a ve stoje tak, aby se účastník naučil a pochopil každý cvik, aby mohl pravidelně cvičit doma.

Účinky cvičení pro seniory

Díky tomuto nenáročnému cvičení můžete protáhnout celé tělo se zaměřením na svaly, které jsou zkrácené či přetížené a omezují nás v pohybu a vytvářejí přetížení pohybového aparátu. Na kurzu cvičení SM Systému se naučíte posílit svaly, které jsou oslabené a potřebujeme je pro stabilní pohyb a chůzi.

Cílem cvičení je zlepšit koordinaci těla a zlepšit chůzi tak, aby byla chůze pro vás regenerační a stabilní. Cvičení zlepšuje funkci všech kloubů. V oblasti rehabilitací se individuální cvičení používá i pro léčbu artrózy kyčelního a kolenního kloubu, přípravu na totální endoprotézu a následnou péči po ní.

Speciální lano pro cvičení seniorů na doma či venku

Pokud se rozhodnete cvičit SM systém i doma, cvičební elastické lano lze doma připevnit za kliku u dveří, okno, topení, přidělat na zeď nebo za strom a cvičit pak na zahrádce v přírodě. Elastické lano má maximální zatížení 1-2kg, takže nemůže zničit kliku u dveří nebo topení. Nejlepší účinky cvičení se dostaví, když cvičíte pravidelně denně doma nejlépe 10 minut a více.

Jak kurz cvičení bude vypadat

Na prvních hodinách se kombinuje cvičení v sedě a ve stoje se zaměřením na vytvoření svalového korzetu v oblasti břišní a svalovou harmonii v pletenci ramenním. V průběhu kurzu se přechází na cviky hlavně ve stoje na dvou nohách s cílem naučit se osového postavení těla a vyrovnání postavení pánve.

Další fází kurzu je naučit se stát na jedné noze, aby se stal stoj stabilní a tím i chůze. Součásti je posílení i dolních končetin a pánevního dna. Cvičení zamezuje vzniku a rozvoji inkontinence, která souvisí s oslabením svalů pánevního dna, které na cvičení posilujeme. Během cvičení se naučíte jak správně dýchat a jak ovládat tělo/svaly při cvičení. Při cvičení se cvičí v ponožkách pro zlepšení funkce, stability a prokrvení chodidel.

Cvičení pro seniory na Praze 1 - pasáž Světozor

Začátek Čas Počet Konec Zaměření Lektor Cena Volno Přihlášení
St 19.02. 2020 09:30 13 lekcí (55 minut) St 27.5. 2020 senioři Mirka 2080Kč > 5 míst PŘIHLÁSIT
St 19.02. 2020 10:45 13 lekcí (55 minut) St 27.5. 2020 senioři Mirka 2080Kč > 5 míst PŘIHLÁSIT
St 19.02. 2020 12:00 13 lekcí (55 minut) St 27.5.2020 senioři Mirka 2080Kč > 5 míst PŘIHLÁSIT