Co je SM systém

Jak cvičení SM Systém léčí bolesti zadUkázka cvičení SM Systém MUDr. SmíškaCo způsobuje bolesti zadTři základní cviky SM systému

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Kdo může cvičit

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Cvičení u moře v Chorvatsku

Výuka je vedena zkušenými certifikovanými lektory spirální stabilizace. Týdenní turnusy zahajujeme vždy v neděli první hodinou a končí v pátek večer. Kurzy cvičení jsou jak pro profesionály tak pro laiky co se chtějí SM Systém naučit.

Kurz 1AB 2x denně 60 min. cena 3000Kč. Cvičí se 2x denně(ráno a večer).
Cvičení u moře v Chorvatsku - další informace zde

SM Systém video

SM Systém články


Co způsobuje bolesti zad

Výběr vhodné knihy pro cvičení SM Systém

Začínáte s SM Systémem a nevíte kterou knihu si koupit, jestli „Zdravá záda“ nebo „Léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace“? Rádi by jste věděli v čem se knihy liší a pro koho je každá určena...vice


Tři základní cviky SM systému

TRX vs. SM Systém

Nedávno se mě při terapii, když jsem doporučoval cvičení SM Systém, klientka zeptala:"TRX Systém je něco podobného jako SM Systém? Přece je to taky lano a můžu s ním cvičit doma nebo ve skupině." Rád bych teda nastínil ...vice


Zdraví za 10minut denně

Po zacvičení 11ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit.

Jak začít

Stačí si koupit cvičební set s elastickým lanem, knihou a DVD. Pro bezchybnost cvičení a jistotu během provádění cviků je vhodné absolvovat 2-4 individuální lekce s terapeutem SPS, který může svalové disbalance omezující rozsah cvičení a způsobující bolest, uvolnit manuálními technikami SM Systému. Potom doporučujeme absolvovat alespoň 10 lekcí cvičení SM systému ve skupině, kde na Vás bude dohlížet zkušený trenér.

U koho začít

Doporučujeme začít nejlépe u doporučeného učitele SPS či terapeuta SPS a pak i u trenéra SPS. Protože existují cvičitelé SM Systému (SPS), kteří absolvovali 1-2 dny a hned tuto metodu učí bez praxe. Proto první hledejte v okolí certifikované učitele (absolvovali nejméně 256h vzdělávacích lekcích kurzů SPS), terapeuty (absolvovali nejméně 192h vzdělávacích lekcích kurzů SPS) a trenéry(absolvovali 64 h vzdělávacích lekcích kurzů SPS) a pak se případně ohlédněte po jiných v okolí.

Kontakt


Roman Nesvadba

Lektor, cvičitel a terapeut Spirální stabilizace páteře.
Telefon: 777 755 192, 777 755 194
Mail: info@stopbolestizad.cz

Adresa

STOP BOLESTI ZAD s.r.o.
galerie pasáže Světozor
Vodičkova 41, Praha 1


Jitka Fridrichová

Lektor, cvičitel a terapeut Spirální stabilizace páteře.
Adresa: STOP BOLESTI ZAD s.r.o.,Vodičkova 41, Praha 1
Telefon: 777 755 192, 777 755 194
Mail: info@stopbolestizad.cz