Bolesti krční páteře

Bolest krční páteře je velice rozšířené onemocnění dnešní populace. Krční páteř je nejpohyblivější a zároveň nejpřetěžovanější část páteře. Bolesti krční páteře mohou být přenesené bolesti z hlavy, pletenců ramenních, hrudní páteře i paží a naopak bolesti krční páteře mohou způsobit bolesti přilehlých části těla. Nejčastější příčinou bolesti je přetížení krční páteře ke kterému může dojít při sportu, nesprávném držení těla nebo pri dlouhodobém stresu. Další velice častou příčinou bolesti je nevhodná poloha ve spánku kdy dochází k uvolnění napětí svalů, které při bdělém stavu udržují do jisté míry krční páteř ve správné poloze. Bolest může způsobovat výhřez meziobratlové ploténky, ústřel, blokády a úrazy.

Příznaky bolesti krční páteře

Prvotním příznakem je bolest různého stupně. Dále můžeme pozorovat omezenou pohyblivost krční páteře, závratě, nevolnost.

Léčba

Léčbě bolestí krční páteře by mělo předcházet kineziologické vyšetření. Při akutních bolestech se doporučuje klid na lůžku, tlumení bolestí farmatiky nebo snímatelný krční límec. Vhodné jsou fyzioterapie, rehabilitace, masáže nebo teplé obklady.

Bolesti krční páteře video

Bolesti kolene články

Jednoduše, srozumitelně napsaný článek.
Velice poučný.